صفحه اصلي > مشاهده اخبار

عنوان خبر : پيام تبريک سال نو

خلاصه خبر :

آغاز سال نو ايراني با ويژگي‌هاي منحصر به فرد خود، همواره نويد نو شدگي و تجديد حيات را در اذهان زنده مي‌کند و در طول تاريخ از جمله عواملي بوده که در استمرار نشاط و بقاء اين مردمان نقش آفريني موثري داشته است.

شرح خبر :

پيام تبريک سال نو

آغاز سال نو ايراني با ويژگي‌هاي منحصر به فرد خود، همواره نويد نو شدگي و تجديد حيات را در اذهان زنده مي‌کند و در طول تاريخ از جمله عواملي بوده که در استمرار نشاط و بقاء اين مردمان نقش آفريني موثري داشته است.
گرچه کشور عزيز ما در سالي که گذشت مخاطرات و مصائب متعددي را متحمل شد، اما به خاطر داشته باشيم که اين نخستين بار نيست که اين ملت نستوه با شدائد روزگار مواجه مي‌شود که هر بار با اتکاء به ايمان و ذات لايزال خداوندي، چونان ققنوس افراشته و سربلند از ميان آتش به سلامت بال گشوده است.
آنچه که در تمامي اين مراحل واجد اهميت اصلي است و در همه ايام خوشي و ناخوشي مي‌بايست مد نظر آحاد مردم باشد، "وظيفه شناسي" است. هنوز پيام رهبر معظم انقلاب در نوروز سال 1373 از باب "رعايت وجدان کاري و انضباط اجتماعي" در گوش و ذهن ما طنين انداز است که همانا در سايه عنايت به آن نه تنها بر همه دشواريها فائق مي‌آئيم بلکه رهنمون جمعي ما به سوي سعادتمندي خواهد بود.
در اين خصوص، وظيفه اهل دانش به عنوان فرهيختگان جامعه، اهميت به سزايي دارد.  ارتقائ علم و دانش نافع و بکارگيري براي حل مسائل کشور به نحوي که مرکز ثقل يافته‌هاي علمي، بر مدار پژوهش‌هاي بومي، در ميانه اجتماع عرض اندام کند، شايد مهمترين وظيفه اين قشر از جامعه محسوب شود.
بهره‌مندي کشور از خيل عظيم دانش آموختگان مقاطع تکميلي که حاصل کوشش سه دهه اخير دانشگاههاي کشور مي‌باشد، اين اميد را در دلها زنده مي‌کند تا بود و نمود واقعي خود را در عرصه اعتلاي ميهن عزيز نمايان کرده، اميد دشمنان را بدل به ياس و با حرکت در مسير تمدن اسلامي، نيکبختي مردمان اين آب و خاک را به ارمغان بياورد.
از ميان عالمان، بدنه بهداشتي و پزشکي کشور در روزهاي پاياني سالي که گذشت و نيز در همين روزها، مشغول به انجام وظيفه خطير مقابله با اپيدمي بيماري نوظهور عفوني کرونا و حضور در صف اول صيانت از سلامت مردم بوده و هستند و بار ديگر شرافت، صلابت و اهميت تلاش مخلصانه اين گروه را به رخ همگان کشيدند.
براي تمامي اين دلاوران صادق و خدوم از درگاه ايزد يگانه آرزوي توفيق و سربلندي دارم.
بدينوسيله سال 1399 را خدمت همه عزيزان تبريک عرض نموده و رجاء واثق دارم که ايران اسلامي، قرن حاضر را با توفيقات افزون‌تر به پايان برساند.

دکتر فريدون عزيزي

نوع خبر : اخبار انجمن

تاريخ خبر : 1398/12/29

ليست كلي اخبار